Používame cookies. (bližšie info: www.nabytoktiffany.sk/cookie)

Úvod » Obývačka » Stojacie lampy

Stojacie lampy

 

Interiérové lampy stojacie sú nie len estetický doplnok interiéru ale aj funkčný prvok. A tieto dve veci, estetický a funkčný doplnok, by malo byť to hlavné načo treba prihliadať pri ich kúpe.

 

pozrieť do obchodu

 

 


 

Rozprávať o použitom materiály z ktorého sú vyrobené interiérové stojacie lampy nemá hlbší význam, nakoľko materiálov je nepreberné množstvo. Viac si treba povedať o konštrukcii týchto lámp. Všetky tieto lampy sú voľne položené na zemi a tu je prvá konštrukčná vec na ktorú sa treba zamerať.

Takže stabilita. Nechceme predsa aby naša nová stojacia lampa už pri miernom dotyku sa menila na lampu ležiacu. Pozrite si preto podstavec lampy, ktorú by ste si chceli zakúpiť a porozmýšľajte kde bude umiestnená. Ak potrebujete, kvôli miestu, lampu s menším podstavcom, tak nech je tento podstavec dostatočne ťažký v porovnaní s výškou lampy a jej tvarom.

 

Stojacie lampy v interiéry sú aj funkčné prvky. Tu si rozmyslite čo očakávate od osvetľovacích (funkčných) vlastnosti lampy, ktorú sa chystáte kúpiť.

Takže funkčnosť. Chcete lampu použiť len na celkové dosvietenie interiéru? Tak môžete vybrať jednoduchú lampu, bez možnosti nastavenia toku svetla, jednoduchého vzhľadu. Ak, ale potrebujete lampu na osvetlenie miesta na čítanie, tak tu je dobré vybrať takú kde sa dá nastavovať poloha svetelného zdroja. Pri týchto lampách nezabúdajte na ich stabilitu.

 

Funkčnosť a stabilitu sme už spomenuli vyššie a teraz je čas pozrieť sa aj na estetické stvárnenie stojacích lámp. Tu sa dá napísať množstvo textu, ktorého prínos pre čitateľa by bol určite na zváženie. Tak len v krátkosti.

Takže vzhľad. Pri výbere preferujte tie stojacie lampy, ktoré Vás oslovili okamžite. Takto zúžený výber konfrontujte z interiérom kde chcete lampu použiť. Zamerajte sa na farbu a tvar. Predpokladám, že lampy v našom živote potrebujeme hlavne kvôli ich funkčným vlastnostiam. Takže sa stávajú skôr skromným zdrojom svetla, než stredobodom pozornosti pre naše návštevy.

 

Navštívte náš obchod, oddelenie interiérových stojacich lámp a možno tu nájdete tú najlepšiu lampu pre Váš domov.