Používame cookies. (bližšie info: www.nabytoktiffany.sk/cookie)

Úvod » Ratanový nábytok » Záhradný nábytok - zostavy

Záhradné zostavy z umelého ratanu

Záhradné zostavy z umelého ratanu nie sú alternatívne riešenie, ale je to jediné správne riešenie ak sa chystáte zariadiť vašu záhradu, alebo terasu. Len tento nábytok do záhrady zaručí , že vydrží všetky extrémy počasia. Materiál z ktorého je umelý ratan vyrobený, bol navrhnutý tak, aby bol odolný voči vonkajším vplyvom.

 

pozrieť do obchodu


Čo je umelý ratan:

Umelý ratan je syntetické vlákno vyrobené z polyetylénu (PE). Jeho výhodné vlastnosti (odolnosť voči UV žiareniu, pružnosť, ohybnosť, odolnosť voči výkyvom teploty) ho predurčuje, ako výborný materiál na výrobu nábytku do záhrady a vonkajšie terasy.

 

Čo je prírodný ratan:

Ratan je prírodný materiál, ktorý pochádza z juhovýchodné Ázie kde rastie v dažďových pralesoch, ako liana. Dorastá do dĺžky až niekoľkých metrov využívajúc pritom ako oporu okolité stromy. Jeho drevo je ľahké a ohybné čo ho predurčuje na spracovanie pletením a ohýbaním. Okrem nábytku sa z neho vyrábajú aj košíky, rohože a množstvo ďalších výrobkov do domácností.

 

Varianty vzhľadu umelého ratanu sú takmer neobmedzené a v ponuke nábytku z tohto materiálu nájdete takmer všetko. Je možnosť vybrať si umelý ratan, ktorý verne napodobňuje prírodný, alebo tvary a farby vlákna, ktoré sú ploché v rôznych farbách. Tu si určite každý vyberie.

Nami ponúkané záhradné sety z umelého ratu sú vyrobené z kvalitného umelého ratanového vlákna z dlhou životnosťou. Nespornou výhodou týchto záhradných setov je, fakt že farba a tvar vlákna je totožná pri každom kuse nábytku z danej zostavy a tak isto je zachovaný aj dizajn. Kúpou takejto záhradnej zostavy nábytku sa vyhnete problémom s možnou farebnou a tvarovou nezhodou.